Kovářství

Kovářství

Umělecké kovářství má dlouholetou tradici. Všechna čest těm, co se v dnešní době umí živit svýma rukama. Tyto předměty zdobí jak historické objekty, tak moderní domy i byty. Hodí se jak do exteriéru, tak interiéru. A jelikož jde o materiál bytelný, odolávající zubu času a vysoce elegantní není divu, že se vrací na scénu. Ať už máte domácnost zařízenou v jakémkoliv stylu, existují materiály, které prostě nikdy nevyjdou z kurzu. Jsou to sklo, železo, dřevo, kámen.

Umělecké kovářství

Výrobky z různých druhů kovů dostanete buď koupit přímo ve speciálních prodejnách, kde jsou zároveň i vystaveny – mimochodem učiněná pastva pro oko anebo si je můžete nechat vyrobit na zakázku. Pokud i vy patříte k milovníkům kovu, pak nemusíte čekat, až si pořídíte rodinný dům, který bude chránit kovaná brána nebo vaši zahradu zdobit kovaná socha. Pořídit si můžete i drobné předměty a dekorace, jako jsou vázy, kované růže, svícny, věšáky na oblečení či klíče, stojany, pomocníky ke krbu.

S časem roste i cena

Výjimkou nejsou ani kované koše na ovoce a zeleninu, často je můžete vídat v domácnostech ve stylu country. Stejně tak koše na prádlo a menší košíky na kosmetiku v koupelně. Pravdou je, že nejde zrovna o lacinou záležitost, ale lidé si zvykli nakupovat aušus za málo peněz. Tady platíte nejen za eleganci, design, poctivou ruční práci, ale především kvalitu. Takový výrobek nemáte na rok, dva či tři, ale většinou na celý život. A nutno podotknout, že čím starší bude – tím jeho hodnota ještě poroste. Jen si vezměte, kolik dnes zaplatíte za ručně vyráběné výrobky po našich babičkách. Za starou železnou žehličku zaplatíte víc než za novou napařovací.

Železo, dřevo, sklo a kámen

Úžasná kombinace studeného a tvrdého železa s příjemným, útulným a hřejivým dřevem. Vůbec se nemusíte obávat toho, že pořízením železných prvků do domácnosti se interiér promění v neútulný a neosobní. Ba naopak. A přidáte-li ještě i další přírodní materiál, jako je kámen, získáte neskonale příjemný interiér. Příroda je hold příroda. Sklo tomu všemu dodá ještě jas, eleganci a křehkost.