Bytová dekorace

Bytová dekorace

Nezřídka se stává, že se lidem zalíbí nějaký styl bydlení a poté hledají na internetu inspiraci, jak si přibližně zařídit interiér. K nejoblíbenějším stylům poslední doby patří provance, vintage, retro, venkov, industrial a skandinávské bydlení.  A určitě jste si také všimli, že mnoho prvků mají tyto styly společných.

Jsou to především světlé brvy, kovové a železné prvky, dřevo, přírodní materiály. A aby toho nebylo málo, začalo mnoho firem vyrábět i moderní bytové vybavení s tímto designem. Tudíž se nám k tomu všemu přimíchá ještě i „moderna“. Pokud člověk dokáže umně sladit tyto prvky dohromady, výsledkem je naprosto originální, leč vkusná domácnost. Nikde není napsáno, že se musíte držet nějakých striktních pravidel a kopírovat interiéry, které najdete ve fotogaleriích na internetu. Ovšem jako inspirace to slouží bezvadně. Takovéto zařizování má své výhody. Jaké? To vám hned prozradíme.

Vybavujete postupně

Zatímco některé prvky do domácnosti vyjdou doslova za hubičku, jiné už tak levné nejsou. Dnes je například v módě opět umělecké kovářství. A necháte-li si vyrobit na zakázku nějaký ten doplněk do své domácnosti – například lampu, nemusí jít zrovna o levnou záležitost. Stejně tak se velké oblibě těší kované pomůcky ke krbu, které splní účel a ještě ozdobí. Tento styl dekorace má prostě zelenou. Nicméně takový kus přežije ještě i vaše děti, protože jde o bytelnou věc, která dokáže odolávat času.

Dobré na tom všem je, že tady sice připlatíte, ale zase pokud jste zruční, ušetříte na jiných věcech. Lidé se s oblibou vrhají na přečalounění staré pohovky, kterou najdou na půdě po babičce, renovaci starého kredence, komody apod. Tudíž některé vybavení lze zase sehnat levně a svépomoci. Velkou výhodou tady je, že nakupujete a vybavujete postupně.

Originální bydlení

Další výhodou je, že takový interiér je originální. Žádný druhý takový nebude, možná tak krapet podobný, ale nikdy ne stejný. Je to prostě jiné než jít a koupit si nábytek v obchodním řetězci včetně dekorací. Jsou prostě dekorace a doplňky, které vyrábí zruční lidé a ty v obchodě nenajdete. Nebo už jste v obchodě viděli kovanou růži, vázu, voltmetr jako lampu, kované stojany, věšáky? Tyto věci zkrátka v obchodě nekoupíte. Obklopte se věcmi, které mají duši, a vytvořte si domov snů. Nemusí to být na jeden zátah. Dejte si čas a věci pořizujte postupně.